Що таке самоси: цікаві факти про популярну індійську страву
Без категорії

Що таке самоси: цікаві факти про популярну індійську страву

Якщо ви досі не вважаєте себе палким обожнювачем самос, то ви просто їх не куштували! Самоси — це, певно, найвідоміша і найрозповсюдженіша індійська їжа. Її можна зустріти всюди від вуличних торговців до продуктових магазинів, від маленьких закусочних до фешенебельних ресторанів. Ця дивовижна страва практично є синонімом індійської кухні. Самоси мають багату історію і поширені у різних варіаціях по всьому світу! Що ж це за страва, яка має так багато шанувальників з усіх куточків планети?

Що таке самоса та з чим її їдять

Самоса — популярний індійський делікатес, що являє собою маленький трикутний пиріг з хрусткого тіста, обсмажений у фритюрі і начинений пряною вареною картоплею, горохом, овочами або фруктами. Їдять самоси гарячими, аби соковита начинка не втратила свій неповторний аромат. Самоси найбільш поширені в Індії, але також широковідомі у країнах Близького та Середнього Сходу, Африки, і навіть у США та Європі. Завдяки своєму стародавньому походженню в Центральній Азії та довгим подорожам по всьому світу самоса зазнавала впливу численних культур і поглинула з них усе найкраще. Неважливо, де і яким способом буде приготована ця чудова страва, чи то материкова частина Індії, узбережжя США чи британські квартали, — хрустка золотиста самоса змусить вас щиро закохатися у неї з першого укусу.

5 маловідомих фактів про самоси

  1. Найвідоміша індійська їжа — зовсім не індійська!

Сьогодні самоса відома саме як спадщина індійської кухні, але насправді це не зовсім так. Найперша така страва, яка мала назву «самса», бере свій початок з Іранського нагір’я на Близькому Сході в період до X ст. Вона також подорожувала Єгиптом, Лівією та Середньою Азією, де її називали по-різному: санбусак, самушак, самбусак або навіть санбусай, а також іншими похідними від перського слова sanbosag. Вважається, що близькосхідні кухарі завезли самоси до Індії під час правління Делійського султанату, і вони набули неймовірної популярності серед мандрівників, купців та торговців, які мігрували до Індії.

  1. Самоси не повинні були стати вегетаріанською стравою.

Зараз найчастіше ми їмо самоси фруктові та овочеві, але перші рецепти цієї страви обов’язково містили м’ясо. Ще в XIV столітті відомий мандрівник і дослідник характеризує самоси як невеликі пиріжки з м’ясним фаршем, горіхами та прянощами, смажені у великій кількості олії. А багато їхніх варіацій, поширених у різних країнах і культурах, і нині готуються з м’ясними начинками.

  1. Існує Всесвітній день самоси!

Ви, мабуть, здивуєтеся, але скромна вулична закуска має своє власне свято, присвячене саме їй! 5 вересня є Всесвітнім днем самоси. Тож не забудьте у перші дні осені неодмінно побалувати себе найсмачнішими самосами.

  1. Самоса — їжа королів та вельмож.

Це тепер самоси зараховані до класу вуличної їжі, яку можна купити у кафе, магазині або на фуд-корті, а у XIII столітті вони подавалися на стіл королівської родини. Колись їх їли великі князі та дворяни в Індії на урочистих бенкетах. Могутні князі та знатні принцеси в арабських та близькосхідних країнах також нерідко додавали цікаву страву до свого раціону.

  1. Пиріжки у формі пірамід.

Дослівний переклад назви означає «трикутне тісто». А названі так самоси були на честь пірамід, і не просто так вони мають особливу трикутну форму.

Що таке самоси: цікаві факти про популярну індійську страву

Правильне харчування та самоси

Самоса — це не просто їжа, а дивовижна комбінація кухні, культури та кулінарних традицій. Відкушуючи шматочок апетитної закуски, ви занурюєтеся у саму історію самобутньої країни. В Індії самоси є частиною ранкових та вечірніх перекусів, невід’ємним елементом дружніх посиденьок та сімейних застіль. Ця унікальна страва здобула незліченну кількість шанувальників у багатьох країнах і не обійшла стороною і нашу.

Самоси від ЕкоБуфет можна вживати навіть тим, хто дотримується здорового способу життя і правильного харчування. Особливий рецепт передбачає випікання замість смаження, використання цільнозернового борошна та мінімум цукру. Самоси з сиром або овочами можуть стати смачним і здоровим перекусом, а солодкі фруктові самоси — чудовим десертом. Скуштувати найпопулярнішу страву індійської кухні можна в кафе ЕкоБуфет або прямо у себе вдома чи в офісі, замовивши доставку.