Які корисні властивості має гарбуз
Блог

7 властивостей гарбуза

Гарбуз – не тільки хороший на Хеллоуїн в якості прикраси. Він дуже корисна для здоров’я. Гарбуз наповнений вітамінами, мінералами і антиоксидантами, які поліпшать стан вашого серця, зміцнять вашу імунну систему, і навіть захистять ваш зір. Ці його корисні властивості можна отримати як з м’якоті, так і з його насіння. Відкрийте для себе сім причин, чому гарбуз повинен бути одним з основних продуктів у вашому раціоні здорового харчування.

Гарбуз захистить вас від раку

Гарбузи є прекрасним джерелом дієтичних каротиноїдів. Каротиноїди є природними пігментами рослин, які відповідають за колір, як правило, червоний, помаранчевий, або жовтий в овочах і фруктах. Каротиноїди є життєво важливими для росту рослин і фотосинтезу. Гарбузи є хорошим джерелом для таких каротиноїдів як лютеїн, альфа-каротин і бета-каротину. Ці каротиноїди діють як антиоксиданти в організмі шляхом нейтралізації хімічних речовин, відомих як вільні радикали, які можуть привести до пошкодження клітин. А пошкоджені клітини можуть стати раковими клітинами.

Гарбуз покращить ваш зір

Мало того, що гарбуз містить харчові каротиноїди, але він також  багатий вітаміном А. Каротиноїди бета-каротину і альфа-каротин можуть бути перетворені в вітамін А в організмі. Вітамін А необхідний для здоров’я зору, тому що він поглинає шкідливе світло в сітківці і підтримує правильну роботу рогівки. Вітамін А, лютеїн, і зеаксантин містяться в гарбузі, як відомо, покращують зір в умовах низької освітленості, а також захищають від хвороб очей.

Гарбуз захищає шкіру і кістки

Гарбуз сприяє здоров’ю шкіри, зубів, кісток і слизових оболонок. Будучи багатим антиоксидантами, цинком і вітамінами А, С, і Е, гарбуз допомагає відновити шкіру і сполучні тканини. Це відновлення тканини також зменшує утворення зморшок на шкірі. Магній, кальцій, цинк – які містяться в дзернятах гарбуза є важливими для утворення кісткової тканини і розвитку кісток.

Гарбузові кірки – захист від мікробів

Дослідження показали, що гарбузові кірки містять білки, які пригнічують ріст бактерій. Ці антимікробні білки можуть бути використані для розробки методів лікування грибкових захворювань, від яких страждають люди і рослини. У культурі клітин що досліджувалися, з гарбузової шкірки, були виявлені білки, що обмежують зростання грибка, який викликає грибкові інфекції піхви і попрілості. Іншим обнадійливим відкриттям є те, що лікування цього грибка за допомогою білків гарбуза, як виявилося, не викликає ніяких токсичних ефектів. Білок також ефективний для зупинки грибкових інфекцій в культурах корисних рослин. Гарбуз зміцнює вашу імунну систему. Крім того, що він є хорошим джерелом вітаміну А, гарбуз містить вітамін Е, вітамін С і залізо, які допомагають підтримувати здорову імунну систему. Вітамін А покращує функції лейкоцитів і допомагає зберегти здорову шкіру і слизові оболонки, щоб краще захищатися від інфекцій. Вітамін А також підтримує здоровий ендотелій, який допомагає імунним клітинам, щоб очистити кровоносні судини, коли тканини тіла знаходяться під атакою від мікробів. Вітамін Е захищає клітинні мембрани і, як було показують дослідження, покращує здатність Т-лімфоцитів боротися з бактеріями і вірусами. Вітамін С і залізо допомагають імунним клітинам розвиватися належним чином.

Гарбуз допоможе вашій талії залишатися тонкою

Гарбуз відрізняється низьким вмістом калорій і високим вмістом дієтичних волокон. Клітковина хороша для вашої травної системи, оскільки вона уповільнює травлення, що в свою чергу дає можливість вашому організму поглинати більше поживних речовин і відчувати себе ситим довше. Гарбуз також стабілізує рівень цукру в крові, що запобігає накопиченню жиру і зменшує ризик розвитку діабету.

Гарбуз зберігає ваше серце здоровим

Дослідження показали, що насіння гарбуза можуть знизити ризик серцево-судинних захворювань за рахунок зниження шкідливого холестерину LDL і підвищенню хорошого холестерину HDL. Гарбуз також є хорошим джерелом магнію і калію. Калій допомагає підтримувати нормальний кров’яний тиск. Магній стабілізує серцевий ритм, розширює кровоносні судини, знижує кров’яний тиск і сприяє нормальному кровотоку. Ці фактори зменшують шанси аномального утворення згустку крові, що може призвести до серцевого нападу або інсульту. Незамінні жирні кислоти в насінні гарбуза також допоможуть зберегти здоровими кровоносні судини і нерви.

Джерела:

American Chemical Society. “Pumpkin Skin May Scare Away Germs.” ScienceDaily. ScienceDaily, 29 October 2009. (www.sciencedaily.com/releases/2009/10/091028114021.htm)

Vitamin A. Fact Sheet for Health Professionals. National Institutes of Health. Reviewed 05 June 2013 (http://ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminA-HealthProfessional/)

Antioxidants and Cancer Prevention. National Cancer Institute. Reviewed 16 January 2014 (http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/prevention/antioxidants)