Чи можна вижити, ставши вегетаріанцем: фото
Статті

Чи можна вижити, ставши вегетаріанцем?

Ще років 10 тому вегетаріанців в більшості країн були одиниці, їх вважали диваками і всерйоз цікавилися, як же вони живуть без м’яса? Але зараз вегетаріанців стає все більше у всіх країнах світу.

Виробники м’ясних продуктів запанікували. Дійшло до того, що всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) внесла вегетаріанство в список психічних захворювань (під кодом F63.8). До речі, ВООЗ і любов вважає психічним розладом (вона в списку захворювань під кодом F63.9 – якраз після вегетаріанства).

Багато стають вегетаріанцями з ідеологічних міркувань, інші вважають, що вегетаріанство корисне для здоров’я. Останнім часом останніх стає все більше, так як дослідження останніх десятиліть свідчать, що перевантаження організму тваринним білком і насиченими жирами підвищує ризик багатьох хвороб.

Головна думка, яку нам хотілося б донести – вегетаріанство, як і веганство, як і всеїдне харчування, не є саме по собі шкідливим чи корисним. Раціон повинен бути збалансованим. Тобто, Ви повинні подбати не тільки про те, щоб виключити з меню м’ясо, а й про те, щоб включити ті продукти, які забезпечать надходження всіх необхідних поживних речовин в потрібній кількості (білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінералів).

Якщо Ви звикли з’їдати на обід шматок м’яса з картоплею “фрі”, а, вирішивши стати вегетаріанцем, просто заберете м’ясо, залишивши картоплю “фрі”, навряд чи Ви будете добре себе почувати на такій дієті.

Чи може вегетаріанське харчування забезпечити нам все, що потрібно? Так, звичайно. Причому, немає ніякої потреби в прийомі додаткових комплексів вітамінів і мінералів.

Основна користь вегетаріанства – в скороченні частки продуктів тваринного походження і збільшення частки рослинних продуктів. Якщо цього не відбувається, то користь такого вегетаріанства вельми сумнівна. На жаль, лакто-вегетаріанці часто намагаються компенсувати відсутність м’яса збільшенням кількості молочних продуктів. Це не правильно. Повноцінна заміна тваринних білків з м’яса – не молочний білок (казеїн), а рослинні білки. Поєднання зернових і бобових продуктів дозволяє забезпечити організм всіма незамінними амінокислотами.

Є багато міфів про вегетаріанство, які при перевірці не витримують ніякої критики. Ось відповіді на деякі з них:

  • Рослинна їжа багата білками. Бобові і зернові культури, а також горіхи, містять досить білка.
  • Поєднання бобових і зернових продуктів забезпечує повний набір незамінних амінокислот.
  • Вітамін В12 міститься в усіх продуктах тваринного походження, а не тільки в м’ясі. Вегетаріанці отримують його з молока і молочних продуктів.
  • Фосфор в достатній кількості міститься в багатьох рослинних продуктах: в бобових (квасолі і сочевиці), в цвітній капусті, селері, огірках, редисці, горіхах (в мигдалі, фундуку, арахісі і волоських горіхах), в насінні, цільних зернах пшениці, гарбузі, моркві, петрушці. Для поліпшення засвоєння фосфору, крупи і бобові рекомендується замочити перед кулінарною обробкою.

Вегетаріанцям, так само як і тим, хто вживає м’ясо, потрібно хоча б час від часу бувати на сонці – тоді вітаміну D буде досить незалежно від дієти.

P.S. При правильному переході на вегетаріанську дієту ще жодна людина не померла.

______________________________

Джерело: Практикум Здорового Способу Життя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *