Одним з основних свідчень неприродності м’ясної їжі для людини є нездатність людського тіла впоратися з надлишками тваринних жирів. Хижаки можуть без особливого для себе збитку переробити практично необмежені кількості жиру і холестерину.
В ході експерименту, що тривав два роки, в їжу собакам додавали до чверті кілограма молочного жиру в день. Але це абсолютно ніяк не вплинуло на рівень холестерину в їх крові.
Можливості ж травоїдних по засвоєнню холестерину або надлишкових жирів понад тієї норми, яка потрібна їх організму, досить обмежена. При надмірному споживанні цих речовин протягом довгого часу на внутрішніх стінках артерій утворюються відкладення (так звані бляшки), що призводить до атеросклерозу – закупорки судин. Оскільки склеротичні бляшки ускладнюють приплив крові до серця, у багато разів зростає можливість інфаркту, серцевих нападів і утворення кров’яних згустків.
Глава кафедри харчування в Нью-Йоркському університеті Меріон Нестле каже: «М’ясо додає істотний відсоток надлишкового жиру в дієту американця». Ще в 1961 році в «Журналі Американської асоціації лікарів» говорилося, що 97% випадків серцевих захворювань (що є причиною більш ніж половини смертей в США) можна було б запобігти за допомогою вегетаріанської дієти. Цей висновок підтвердила і Американська кардіологічна асоціація, заявивши, що дієта з високим вмістом жирів призводить до серцево-судинних захворювань.
Для роздумів наведемо деякі статистичні дані. Зі зниженням рівня холестерину на 1% ризик серцево-судинних захворювань зменшується на 3-4%. А в крові вегетаріанців рівень холестерину, як правило, нижче на 14% в порівнянні з невегетаріанцями. Також, згідно зі статистикою, у вегетаріанців вдвічі менше ризик померти від серцево-судинних захворювань.
За матеріалами книги “Вищий смак. Філософія вегетаріанства і кращі вегетаріанські рецепти”.