Про досвід вегетаріанства в Сан Бернардіно фото
Блог

Унікальний досвід вегетаріанства в каліфорнійській в’язниці

У 1997 році уряд графства Сан Бернардіно, що недалеко від Лос Анжелоса в Каліфорнії, що потребує додаткових тюремних приміщеннь, оголосило конкурс на проекти в’язниць. Найбільш привабливим виявився дизайн виправної установи, представлений Террі Моорлендом, головним керуючим фірми Маранатха Коррекшн. Террі поставив умову, що якщо вибір впаде на його проект, ув’язненим в цій в’язниці повинні запропонувати веганську їжу.

Коли Террі Моорленд вступив на посаду директора нової в’язниці на 500 ув’язнених, його резидентам, згідно його вимоги, була запропонована веганська дієта. Не дивлячись на прогнози влади, що зеки швидше спалять в’язницю до тла, ніж погодяться на веганську їжу, і що навряд чи знайдуться навіть 5 осіб з 500, – 85% (!!!) погодилися прийняти режим, заснований на рослинній дієті. Їм відвели окрему частину в’язниці і назвали її NewStart – Новий початок. Решта 15% ув’язнених вважали за краще традиційний тюремний устрій і їжу. Їх помістили в іншу частину тюрми.

Незабаром почалися дива: відмінність між відділеннями ув’язнених-веганів і невеганів були як день і ніч.

У веганській більше не ділили територію під час прогулянок на «білий», «чорний» і «латино» сектори, не було поділів по бандитським угрупуванням. Ув’язнені разом мирно грали в баскетбол або розмовляли. У невеганской же частині все йшло як прийнято у всіх в’язницях: поділ тюремного двору на угруповання, банди; нескінченні сутички, расова ворожнеча між членами «білих», «чорних» і «латино» секторів.

Ув’язнені-вегани зізнавалися, що вони були задоволені своєю їжею. Вона, на їх здивування, була смачна, і до того ж вони краще себе почували. У них стало більше енергії, посилилася витривалість, пропали вугри і прояснилося мислення. А це все в комплексі мабуть покращувало їх настрій і дозволяло їм легше коригувати свою суспільну поведінку.

Рівень повторної злочинності (тобто вторинного потрапляння до в’язниці) впав з 95%, за статистикою шатат Каліфорнія, до 2%! Щось робилося явно правильне в тій вязниці.

Не варто навіть говорити, що перевага такого способу організації була на лице. Ув’язнені не тільки коштували менше грошей платникам податків, вони також поверталися в життя оновленими, виправленими людьми. Оздоровлялась кримінальна обстановка на вулицях селищ і міст.

Треба згадати, що США – країна з найбільшою кількістю ув’язнених у світі. Досвід веганского сектора в’язниці в Сан Бернардіно явно показував ефективний шлях скорочення числа членів суспільства, що перебувають за гратами. Більше того, його модель демонструвала, як можна оздоровити обстановку у всьому світі.

Однак, влада штату, після 7 років плідної роботи в’язниці в Сан Бернардіно, прикрила цю установу, пояснивши своє рішення порушеннями останнього в обліку телефонних рахунків.

Безглузде рішення. Однак досвід в’язниці ще раз і дуже яскраво продемонстрував: те, що ми їмо, впливає не тільки на наш фізичний стан, але також і на наш розумовий і духовний стан, на нашу агресивність і здатність бачити позитивні рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *