Показано 1–12 із 25
Рослинний тип харчування здебільшого передбачає, що з раціону потрібно повністю виключити молочні продукти. Відповідно, людям, що обрали для себе веганство чи вегетаріанство, потрібно шукати аналоги не тільки молока, але й, наприклад, кисломолочного та твердого сиру. Щоб комфортно почуватися, дотримуючись рослинного харчування, необхідно збалансувати своє меню не тільки за поживними складовими, але й за смаковими якостями.
Розуміючи потребу у замінниках, виробники створили якісні рослинні аналоги молочної продукції, які можна вживати у чистому вигляді або використовувати під час приготування різноманітних страв. Вони користуються популярністю не тільки серед веганів та вегетаріанців, а також серед людей, що обирають здоровий спосіб життя. Часто рослинна продукція характеризується нижчим показником калорійності, легшою засвоюваністю та поживним складом, що дозволяє не тільки отримувати всі необхідні макро- та мікроелементи, але й коригувати вагу.
Якщо говорити безпосередньо про молоко, то сучасний ринок пропонує широкий вибір варіантів з вівса, рису, кокосу, сої або горіхів. Є навіть гречаний напій. Рослинний замінник використовується так само, як і звичайне молоко: додається у чай чи каву, сухі сніданки, супи чи соуси, коктейлі, десерти та інші страви.
У якості аналога кисломолочного та м’якого сиру часто використовується тофу. Його перевага – це відсутність вираженого смаку та високий показник вмісту рослинного білка. Надати смакові характеристики тофу можна за допомогою спецій, прянощів та інших інгредієнтів, що є частиною страви. Використовують соєвий продукт для приготування запіканок, салатів, рослинного фастфуду.
Основу рослинного меню зазвичай складають бобові. Це може бути квасоля, сочевиця, горох або соя, що є інгредієнтом багатьох замінників молочних продуктів та містить рослинний білок з найповнішим амінокислотним складом. Також важливим компонентом раціону веганів та вегетаріанців стають різноманітні горіхи: волоський, кедровий, фундук, мигдаль. Окремо варто виділити арахіс та насіння. Усі вони є ще й джерелом корисних рослинних жирів. Головне вживати їх помірно, оскільки горіхи, арахіс та насіння характеризуються високою калорійністю.
Рослинні продукти, багаті білком:
Дефіциту поживних речовин у веганському та вегетаріанському харчуванні можна уникнути, правильно плануючи меню на основі рослинної їжі. Вегетаріанці, на відміну від веганів, можуть вживати молочні продукти та яйця, тому їм легше скласти збалансований раціон.
У вегетаріанському кафе «ЕкоБуфет» функціонує крамничка високоякісної рослинної продукції – «ВегаЛавка». Тут продаються товари з багатим вмістом білків, жирів, вуглеводів, клейковини, вітамінів та мінералів. Зокрема, у категорії молочної продукції представлені різноманітні паштети, рослинні та молочні сири, кокосові вершки, масло ГХІ та солодковершкове.
У меню самого кафе ви знайдете смачні та корисні страви зі збалансованим за поживними речовинами складом, зокрема високим показником рослинного білка. Ми працюємо щодня за адресою: пр-т Степана Бандери, 23 (м. «Почайна», ТЦ «Городок», вхід з вул. Богатирської).
«Молочні» продукти на основі рослинних інгредієнтів ви можете придбати безпосередньо у «ВегаЛавці» або замовити адресну доставку по Києву службою Glovo.