Чапати рецепт з фото
Рецепти

Чапаті – коржі з пшеничного борошна грубого помелу

Нам знадобиться:

  • 2,5 чашки (250 г) борошна атта або просіяного борошна грубого помелу
  • 0,65 чашки (150 мл) теплої води
  • 0,5 ч.л. солі
  • 2 або 3 ст.л. розтопленого вершкового масла

Чапаті – коржі з пшеничного борошна грубого помелуПриготування

Для початку потрібно змішати борошно і сіль у великій мисці. Повільно додавайте воду і змішуйте з нею борошно, поки не вийде м’яке тісто. Перекладіть тісто на дошку і місіть 6-8 хв, поки у вас не вийде м’яке, вологе, однорідне тісто. Збризніть тісто водою, покрийте вологою тканиною і залиште на півгодини або більше (до 2 годин). Слідкуйте за тим, щоб поверхня тіста не засохла.

Коли тісто готове, поставте сковороду (бажано, важку чавунну сковороду з ручкою) на середній вогонь. Вологими руками обімніть тісто і сформуйте 15 однакових кульок. Умочіть їх в муку і розкачайте тонко і рівно на посипаному борошном столі. Зробіть їх по можливості круглими, діаметром близько 14 см. При розкочування посипайте чапаті борошном, щоб вони не прилипали до качалки.

Струсіть надлишок борошна з чапаті, і покладіть на заздалегідь розігріту сковороду. (Якщо сковорода досить велика, можна робити відразу кілька штук). Коли на поверхні чапаті почнуть з’являтися невеликі білі бульбашки, а краї почнуть завертатися наверх, переверніть їх плоскими щипцями на іншу сторону і тримайте на сковороді, поки вся поверхня млинця не покриється бульбашками. Візьміть чапаті щипцями і піднесіть до вогню, повертаючи обома сторонами над вогнем кілька секунд, поки він не надується, як куля. Готовий чапаті має бути повністю пропечений – на ньому не повинно залишатися вологих ділянок, він має бути покритий з обох сторін коричневими цятками. Приплесніть чапаті руками, щоб з нього вийшло все повітря і змастіть одну сторону розтопленим маслом.

Чапаті можна готувати і на електроплиті. Покладіть раскатанний чапаті на сковороду, перевертайте його до тих пір, поки обидві сторони не будуть готові, потім обережно притисніть верхню сторону по всій поверхні м’якою тканиною, і він роздується. Подавайте коржі гарячими або загорніть в тканину, щоб вони зберегли тепло і залишилися м’якими.

Час приготування тіста – 15 хв. Час витримування – від 30 хв до 2 год. Час розкочування і приготування одного чапаті – 2-3 хв.

Рецепт з книги “Ведичне кулінарне мистецтво”, Адіраджа дас.