Козинаки
Рецепти

Козинаки

Інгредієнти:

  • очищене насіння соняшнику – 350 г
  • кунжут – 150 г
  • цукор – 5 ст.л.
  • сік лимона – 2 ст.л.

Приготування

Очищене насіння соняшнику (350 г) підсмажити на сухій сковороді або в духовці до золотистого кольору. Підсушити таким же чином кунжут (150 г). Смажені насіння змішати разом.

У сотейнику або в глибокій сковороді розтопити 5 ст. л. цукру з гіркою, або 150 г, приготувати карамель. Коли вона стане золотиста – додати 2 ст.л. соку лимона. У вас вийдуть лимонні козинаки, з кислинкою. Замість лимона можна взяти будь-яку солодку спецію, кероб або сік інших фруктів.

У готову гарячу карамель всипати насіння, ретельно перемішати, щоб кожне зернятко було покрито нею. У гарячому вигляді козинаки викласти на стіл або обробну дошку, застелену пергаментним папером. Покрити зверху ще одним шаром пергаменту і розкачати качалкою шар товщиною 1-1,5 см. Нарізати на шматочки, поки пласт теплий. Можна викласти теплу масу в силіконові формочки.

Через 10 хвилин козинаки готові!

А ось і особливості їх приготування.

1. Можна додати і більше цукру на півкілограма насіння, але тоді вони будуть нудотно-солодкими і сильно твердими. Співвідношення сухого насіння і цукру – 150 г цукру на 0,5 кг насіння. Тоді ккозинаки вийдуть в міру солодкими і не сильно твердими.

2. Козинаки з фруктовим соком зберігаються навіть в холодильнику не більше місяця, тоді як солодощі тільки з карамеллю можна зберігати 3-4 місяці.

3. Сире насіння краще не використовувати – в ньому багато вологи, воно робить готові козинаки не хрусткими, а також скорочує термін їх зберігання.

4. В козинаки можна додати сухофрукти і горіхи.

5. При смаженні насіння соняшнику перевіряйте, щоб в ньому не було сміття і лушпиння.

6. Цукор легко розтоплюється на сухій сковороді або в каструльці, не потрібно в нього додавати воду. Потрібно висипати цукор і почекати, поки він не почне плавитися. Розмішати, тільки коли карамель вже почне закипати, щоб не пригоріла.

Вдалих експериментів на кухні!