Складові:
- сир будь-якої жирності – 500 р
- сода – 1 ч.л.
- сіль – 1 ч.л.
- перець чорний мелений – 0,3 ч.л.
Спосіб приготування:
Готувати наш сир будемо на водяній бані. Тобто, вам потрібно взяти 2 каструлі: в одній, побільше, поставити кип’ятити воду, в другій (невеликий) будемо плавити сир.
У маленьку каструльку викладіть сир і додайте соду. Сир бажано брати не сильно зернистий. Чим більше в ньому буде сироватки, тим рідшими буде плавлений сир. Дуже уважно і ретельно розімніть сир з содою. Бажано позбутися від грудочок. Якщо є можливість – можете використовувати блендер (на майстер-класі ми використовували вилку і товкачку для картоплі).
Коли вода у великій каструлі закипить, поставте в воду маленьку каструлю з сиром так, щоб всередину не потрапляла вода. Зробіть вогонь трохи менше, щоб вода кипіла не надто бурхливо. Ви побачите, що буквально через пару секунд сир під впливом соди почне потихеньку плавитися.
Вам потрібно дочекатися моменту (хвилин 10), коли сир зовсім стане рідким, але в ньому ще будуть дрібні грудочки. І ось тепер можна додати сіль і перець. Якщо додати спеції на самому початку, сир може не поплавитись А в кінці він буде досить густим і ви просто не розмішайте спеції рівномірно.
Якщо сир виходить дуже густим відразу (зазвичай через сухий сир) – можна за бажанням додати трохи сметани, ряжанки або кефіру. Але тоді за смаком він буде нагадувати солоненьке пташине молоко)). Але якщо вам хочеться зробити солодкий плавлений сир, наприклад, для прошарку на торт – це ідеальний спосіб. Замість спецій додайте цукор або згущене молоко.
Сильно рідкий сир можна проварити, поки не зникнуть білі грудочки/крупинки (залежить від зернистості сиру, можуть все ж залишитися), це хвилин 20, і зняти з плити, перелив в мисочку або іншу ємність. Гарячий сир буде рідким, але коли він охолоне, то загусне. А через добу в холодильнику його можна буде навіть нарізати ножем! Якщо ж він у вас увариться ще на плиті до стану, коли мішати ложкою його буде складно – вилийте його в судок, застелений харчовою плівкою, і вже через пару годин можете кликати друзів на бутерброди з домашнім плавленим сирком, практично «Дружба».
Вдалих експериментів на кухні!