Раніше м’ясо можна було побачити тільки на святковому столі, а більшість страв українців були вегетаріанськими. До сьогодні зберігся давній рецепт пісного борщу, який готували у поліських селах. Така страва виходить насиченою та дуже смачною, а також має неймовірний колір.
Поради щодо приготування поліського борщу пісного
Можна використовувати в якості основи для борщу грибний бульйон. Для цього підійдуть і свіжі лісові гриби, і сушені. Також цікавим варіантом стане квасолевий бульйон. Капусту для борщу зазвичай беруть білокачанну, але можна додати будь-яку: цвітну, брюссельську, броколі, квашену з розсолом. Для засмажки можна використати як свіжі, так і заморожені овочі. Моркву та цибулю попередньо можна приготувати на грилі, а після обсмажити.
Рецепт борщу без м’яса
Інгредієнти:
- картопля – 3-4 шт
- морква – половина середньої
- цибуля ріпчаста – 1 шт
- буряк – 1 шт середній
- солодкий перець – половина
- квашена капуста з розсолом – 200 гр
- мед – 1-2 ст ложки
- томатна паста – 2 ст ложки
- соняшникова олія – 1 ст ложка
- сіль та перець – до смаку
Як готувати поліський борщ: покроковий рецепт
- Спочатку потрібно приготувати бульйон на основі буряка: почистити овочі, поділити на половини, залити водою та варити протягом 40 хвилин до м’якості. Далі необхідно додати до каструлі половину цибулі.
- Картоплю нарізайте дрібними кубиками та відправляйте у буряковий відвар.
- Моркву нарізайте соломкою та також додавайте до бульйону.
- Готуємо засмажку: половину ріпчастої цибулі та половину солодкого перцю нарізаємо кубиками та припускаємо з столовою ложкою оливкової олії на пательні. Після 3-5 хвилин додаємо томатну пасту та продовжуємо тушкувати протягом ще 2-3 хвилин.
- З відвару для пісного борщу необхідно витягнути буряк, дати охолонути та нарізати на шматки довільного розміру. Після цього буряк з засмажкою потрібно повернути у бульйон.
- По готовності овочів додати в борщ квашену капусту, варити 3 хвилини та спробувати. Тепер можна доводити до смаку медом, сіллю та спеціями.
Рекомендуємо залишити борщ на 20 хвилин настоятися, а потім смакувати ароматну страву!