Рецепт з кулінарного майстер-класу 26 серпня
Вегетаріанцям часто хочеться спробувати різну смакоту з прилавків магазинів. Але не можна. Так як в складі різних тортиків, печива, цукерок майже завжди містяться яйця або яєчний порошок, меланж, або желатин. Але коли тягне на солоденьке, можна самому досить швидко приготувати випічку, як в дитинстві, не використовуючи невегетаріанські продукти. Один з таких простих рецептів – пряники. Глазур до них ми пропонуємо зробити з аквафаби.
Пряники з глазур’ю– склад тіста на 40 пряників діаметром 5-6 см:
- кефір – 400 г
- цукор – 400 г (можна навіть 300, якщо багато родзинок або інших наповнювачів)
- борошно – 1 кг (ми робили з білого, але можна взяти і цільнозернове)
- рослинна олія – 5 ст.л.
- сода – 1 ч.л. (дозволяє тісту швидко зійти)
- розпушувач – 1 ч.л. (тримає форму при випіканні)
- сік лимона – 4 ст.л.
- ванільний цукор – 1 ч.л. або пакетик (можна ванілін, але в меншому обсязі)
- ізюм або інші сухофрукти, краще з кислинкою – 150-200 г, за смаком
- мак (за бажанням) – 120 г
Пряники з маком виходять особливо смачними. А якщо додати замість родзинок сушену журавлину, вишню або горіхи, то ваші пряники будуть самими незвичайними і апетитними.
Глазур з аквафаби – склад:
- квасоля суха або нут – 150 г
- цукрова пудра – 250 г
- сік лимона – 1 ч.л.
Спосіб приготування:
За 2 години до приготування ставимо варитися на повільному вогні квасолю або нут, без солі і інших приправ. Вода повинна трохи покривати бобові, але дивіться, щоб вона не википіла і квасоля не пригоріла. Саме крутий квасолевий відвар – це те, що нам буде потрібно. І не переживайте про запах квасолі – ви його не відчуєте в готовому виробі.
У каструльці підігріти кефір з цукром, помішуючи, поки цукор не розчиниться. Не доводьте кефір до кипіння, просто нагрійте – так тісто буде краще підніматися.
Додаємо в кефір всі інгредієнти, крім борошна. Ізюм попередньо помити, але не розмочувати. Мак всипати сухим. Все добре перемішати.
Тепер насипаємо просіяне борошно. Сипем потроху і розмішуємо, щоб не залишалося грудочок. Тісто має вийти досить м’яким і практично не липким, але щоб його можна було розкатати качалкою.
Готове тісто не потрібно відкладати – починаємо ліпити пряники, поки вони теплі. Відриваємо шматок тіста і розгортаємо на столі до товщини 1,5-2 см. Вирізуємо формочкою пряники і викладаємо на попередньо застелене пергаментом деко. Пергамент краще змастити олією. У Вас повинно вийти 40-45 поки ще плоских пряників діаметром 5-6 см.
Випікати пряники потрібно в уже розігрітій до 180 градусів духовці хвилин 30. Все залежить від духовки – на газу трохи довше.
Поки пряники печуться, робимо глазур. Відвар з квасолі або нуту називають аквафабою. З неї роблять вегетаріанський зефір та інші солодощі. А у нас вона піде на глазур для пряників.
У мисочку наливаємо 10-11 ст.л. аквафаби, і збиваємо з 1 ч.л. лимонного соку. Не обов’язково користуватися міксером, можна збити віночком. У нас немає завдання збити глазур в круту піну. Після цього засипаємо цукрову пудру і збиваємо, поки глазур не стане однорідною.
У свіжозбиту глазур викладаємо ще гарячі або теплі пряники. Вмочуємо з усіх боків і виймаємо на пергамент для просушування. Особливість такої глазурі в тому, що вона після висихання не липне до рук і не обсипається. Сохне вона хвилин 10, але потрібно просушити пряник і з низу теж.
Порада:
Можна пряники формувати і без формочок. Скачайте «колобки» з тіста і викладіть на деко. Але такі пряники печуться в 1,5 рази довше. До речі, зберігаються вони до 7 днів, і найбільше схожі на покупні пряники на другий або третій день після приготування. Але ми на курсах з’їли їх відразу ж, теплими)).
Приємного апетиту і вдалих експериментів на кухні!