Рецепт вершкового сиру
Рецепти

Рецепт вершкового сиру

На 0,5 кг готового вершкового сиру знадобиться:

  • сметана 15-20% – 400 м (пачка, можна магазинна)
  • кефір будь-якої жирності – 400 мл. (1: 1 зі сметаною)
  • сіль (якщо готуєте солоний вершковий сир) – 0,5 ч.л.
  • перець чорний мелений за бажанням

Можна просто змішати сметану і кефір, і коли сир буде готовий, додати цукор і іншу солодкість для крему.

Спосіб приготування:

Все робиться дуже просто і швидко. Змішайте в мисці сметану і кефір.

Окремо візьміть каструльку, в неї поставте сито або друшляк, а зверху покладіть марлю, складену в 4-6 шарів (кількість шарів залежить від рідини отриманої маси. Чим густіше, тим менше марлі можна використовувати).

Кисломолочну масу перекладіть в друшляк з марлею, кути тканини загорніть наверх. Ви відразу побачите, що в каструлю почне стікати сироватка. Це саме те, що нам потрібно – видалити з маси всю сироватку, залишивши тільки щільний молочний білок.

Поверх майбутнього сиру, накритого марлею, покладіть тарілку або дощечку так, щоб вона притиснула суміш. Зверху поставте щось важке (банку з водою). Якщо ви хочете отримати більш м’який сир, можна груз не ставити – сироватка відокремитися і без нього.

Всю нашу конструкцію тепер потрібно поставити в холодильник на 2 доби. Через зазначений час ви отримаєте м’який вершковий сир, в який додасте сіль, інші спеції або цукор.

Порада:

Добавки краще кидати в кінці – тоді ваш сир точно вийде. Деякі приправи, зелень, овочі або фрукти можуть перешкодити процесу відділення сироватки.

Приємного апетиту і вдалих експериментів на кухні!