Рецепти
Рецепти

Топлене масло

Рецепт з кулінарного майстер-класу 1 липня

Таке масло вважається найкориснішим. На ньому можна смажити по кілька разів, готувати будь-які страви, не побоюючись за здоров’я. А все тому, що цей 100% жир не канцерогенний. І до того ж, топлене масло може зберігатися без холодильника роками. Згодом його корисні властивості тільки збільшуються.

Топлене маслоРецепт до геніальності простий.

Беремо 1 кг вершкового масла (домашнього, або магазинного 82,5%). Нам дісталося на курсах масло 73%. Але навіть з нього вийшло близько 700 г топленого масла. З більш жирного вийде 800-850 г концентрованого щастя.

Кладемо масло в товстостінну каструльку і на повільному вогні розтоплюємо. Розтоплене масло має трохи кипіти, але не сильно. Варимо його так близько 40-50 хвилин, іноді більше (якщо плита електрична або індукційна). В процесі уварювання ви помітите, що на поверхні утворилася біла пінка. Її прибирати не потрібно, ми потім все зцідити через марлю. Саме масло буде довгий час каламутним і непривабливим. Але ваше завдання – набратися терпіння і кожні 5 хвилин помішувати рідину, щоб масло не приставало до стінок і днища посуду.

В якийсь момент, через 40 хвилин, масло почне ставати прозорим, з’являться прозорі острівці. Потрібно дочекатися того моменту, коли вся пінка практично осяде на дно, залишиться тільки кілька мутних плям на поверхні. А саме масло перетвориться в бурштинову, прозору і пахучу рідину. Це означає, що наше топлене масло готово!Топлене масло

Тепер нам потрібно взяти літрову баночку (або кілька баночок), і накрити її марлею, складеною в 4 шари. Для зручності на горлечко баночки поверх марлі надіньте гумку.

Тонкою цівкою перелийте через марлю масло в банку. Ви здобули прекрасне, чисте і неймовірно корисне топлене масло всього за годину! І його вартість в рази менша, ніж в магазинах.

Зберігати таке масло можна і без холодильника. Воно не псується роками. Коли масло охолоне, воно може затвердіти і стати непрозорим. Це нормально. При нагріванні воно знову очиститься і буде радувати вас прекрасним смаком і користю.

Вдалих експериментів на кухні!