зефир из аквафабы
Рецепти

Зефір з аквафаби у домашніх умовах

Зефір, рецепти якого містять тільки натуральні інгредієнти – це ніжний та легкий десерт з аквафаби (рідини, що залишається від консервованого або відвареного нуту). І хоча приготування потребує уваги та чіткого слідкування рекомендаціям, представлений нижче варіант вийде навіть у кулінарів-початківців. Знадобиться кухонний термометр.

Домашній зефір: рецепт пухкого десерту

Інгредієнти:

 • цукрова пудра – половина склянки
 • крохмаль (наприклад, кукурудзяний) – половина склянки
 • аквафаба (бобова вода) – 120 мл
 • ванільний екстракт – 2 ст ложки
 • цукор – 284 гр
 • вода – 240 мл
 • агар-агар – 8 гр
 • сироп кукурудзяний – 250 гр

Як готувати натуральний зефір:

 1. Використовуючи вінчик, поєднати у великій ємності крохмаль з цукровою пудрою.
 2. Форму для запікання змастити маслом у невеликій кількості, насипати на дно та стінки половину попередньо приготованої суміші.
 3. Аквафабу потрібно перелити в міксер та збивати повільно 20 сек до пінної консистенції, далі прискорити швидкість міксера до середньої та збивати до появи піків – приблизно 10-12 хв або більше.
 4. У ємність середнього розміру додати ¼ склянки води, кукурудзяний сироп та цукрову пудру. Далі збити інгредієнти та поставити на середній вогонь. Дати закипіти без помішування (температура суміші має складати 140 градусів).  Після цього одразу зменшуємо вогонь до мінімального та залишаємо трохи постояти.
 5. Змішати ¾ склянки води з агар-агаром та поставити на середній вогонь. Помішувати до появи маленьких пухирців по краях, а далі варити 3-5 хвилин до загусання.
 6. Використовуючи гумову лопатку, потрібно до збитої аквафаби додати агар-агар. Для цього вмикаємо міксер на низькій швидкості та тонкою цівкою вливаємо гарячий сироп, після чого збільшуємо швидкість та продовжуємо збивання 10 хвилин. Додаємо ванільний екстракт.
 7. Далі необхідно вилити масу для домашнього зефіру у підготовлену форму, розгладжуючі її поверхню лопаткою, після чого залишити застигати на 4-6 годин.  Після порізати гострим ножем та посипати пудрою.

Готовий зефір тримайте у герметичному контейнері. Смачного!